• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Takvim
BASIN AÇIKLAMASI
İnternette dolaşan ve çeşitli spekülasyonlara neden olan haberler nedeniyle böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldım. Zira söylemim kamu oyunda endişe ve panik ortamı şeklinde yorumlandı.

Dünyadaki her hekim gibi biz Türk hekimleri de her koşulda insanlara hizmet etmeyi ve yararlı işler yapmayı ilke edinmiş görev kabul etmişiz. Birkaç gün önce yaptığım bir telefon görüşmesinde “umreden gelenler için keşke ilk gelen gruba da bugünkü gibi karantina uygulansaydı iyi olurdu” diye söylemde bulunduğum doğrudur. Ancak yine de bugünkü uygulamalarda doğrudur ve gereklidir. Öte yandan unutmamak gerekir ki konuyla ilgili tek yetkili makam Sağlık Bakanlığıdır. Biz tüm hekimlerde bakanlıkça alınan tedbirlere uymak ve uygulamak zorundayız.

Tüm dünyayı tehdit eden ve yakın zamanda ülkemizde de görülen bu hastalıkla mücadelede alınan kararlar eksiksiz uygulanmalıdır. Zira bu bir küresel felakettir. Sonucu kestirilemez. Ancak ülke olarak gerekli tıbbi donanıma ve bilim insanlarına sahibiz. Biz sağlık çalışanları hastaneye gitmeye ve toplum için çalışmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki sağlık personeli de enfekte olacak, hastaneye gitmeye uykusuz yoğun bakım nöbetleri tutmaya devam edeceğiz. Hastalardan ve yakınlarından tek isteğimiz bize güvenmeleridir.

Biz nöbet için evden çıkarken hastaların evlerinde kalmaları, zaruri ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmamalarıdır. Herkes üzerine düşeni eksiksiz yapmalı ve bize zaman kazandırmalıdırlar. Bu şekilde salgını kontrol altına alabiliriz ve en az kayıpla bu süreci atlatabiliriz.

Sabırlı sağlıklı ve huzurlu günler diler saygılar sunarım.
                                                                           Op.Dr. Turgay HASANOĞLU
                                                                       Rize Artvin Tabip Odası Başkanı
  
55 kez okundu

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret13734
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.63816.6647
Euro7.27057.2996
Hava Durumu
Saat