• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Takvim
Basın Açıklaması

              08.02.2021 Günü Rize Devlet Hastanesinde Görev Yapan Değerli Meslektaşımız Akıl Ve Ruh Sağlığı Uzmanı Dr. Meltem PUŞUROĞLU’ na Görevi Esnasında Çalıştığı İşyerinde Yapılan Menfur Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz.

            Hastalarımıza Yardımcı Olabilmek, Onların Dertlerine Deva Olmak,  Yaralarına Merhem Olabilmek Amacıyla Her Dönem Canla Başla Çalışan Fedakâr Doktorlarımıza Ve Tüm Sağlık Çalışanlarımıza Hele Hele Bu Pandemi Döneminde Ailesini Ve Sevdiklerini Görmeden Geceli Gündüzlü Can siparene Vazife Yapan Fedakâr Hekimimize Yapılan Bu Alçakça Saldırı, Saldırganın Nasıl Bir Sapık Düşünce İle Ve Her Ne Amaçla Yapılırsa Yapılsın Mazur Görülebilecek Bir Tarafı Olamaz.

            Biz, Rize-Artvin Tabip Odası Olarak Bu Menfur Saldırıda Meslektaşımızın Yanında, Yapılan Saldırıyı Bir Kez Daha Şiddetle Kınıyoruz. Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Bildirir, Vereceği Her Türlü Mücadelede Arkasında Olacağımızı Belirtiriz.

      Bununla Birlikte Beklerdik Ki Özellikle Bu Dönemde Sağlık Çalışanlarını Alkışlarla Destekleyen Vatandaşımız, Olayı Duyunca Hastane Önüne Toplanıp, Saldırıyı Protesto Etsin, Beklerdik Ki Kadın Örgütleri Aynı Şekilde Bayan Meslektaşımıza Yapılan Bu Saldırıyı Protesto Etsin, Beklerdik ki Sendikalar Ve Diğer Meslek Örgütleri De Protestolara Katılsın Ve Geçmiş Olsun Mesajları Yayınlasınlar.

          Böyle Bir Ortamda Saldırganın İfadesinin Alınıp, Sadece Bir Pişmanım Tabiri Geçti Diye Tutuklanmayıp Ev Hapsine Çarptırılması da Bizleri Ayrıca Üzmüştür.

                                                                                                        Doç.Dr. kazım ŞAHİN

                                                                                             Tabip Odası Yönetim Kurulu Adına

                                                                                                         Oda Başkanı

  
1555 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret39677
Hava Durumu