• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Takvim
!4 Mart Tıp Bayramı Mesajı

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

 

         Tüm Dünyamızı etkisi altına alarak dünyada 3 milyona yakın, ülkemizde de resmi verilere göre 30 bin civarında ölümlere neden olan SARS-COV19 Pandemisinin gölgesinde, yine bu hastalık nedeniyle aramızdan ayrılan değerli meslektaşlarımızın ve diğer sağlık çalışanlarının üzüntüsüyle 14 Mart’ı idrak ediyoruz.

         Bu bir yıllık dönemde Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz.” Sözleriyle ne denli ileri görüşlü ve isabetli olduğunu bir kez daha gördük. Bu dönemi siz değerli arkadaşlarımın fedakârca ve üstün gayretli çalışmalarıyla diğer ülkelere kıyasla daha az zararla kapatacağız inşallah.

         Ancak, bizlerin bu fedakârca çalışmasına karşılık, ne yazık ki “Sağlıkta şiddet” bir türlü önlenemedi, yetkili makamlardan beklediğimiz önlemler ve cezai uygulama gerektiren yasal düzenlemeler yapılmadı.

         Yine çalışmaların karşılığında verilen ek ödemelerde hakkaniyet gözetilmedi, gecikmeler yaşanarak sağlık çalışanları mağdur edildi.

         Bütün bunlar yetmezmiş gibi fedakârca çalışmalarımıza karşılık Sağlık Bakanlığı, “Afiliye çalışılan Hastanelerde” Tıp Fakültesi personeline Sözleşme dayatması yaparak tüm çalışma şevklerinin kırılmasına neden oldu. Bu dönemde Sağlık personelinin özlük haklarında iyileştirmeler beklerken aksine şiddet ve Sağlık Bakanlığının Sözleşmesiyle mobing’e maruz kaldık.

         Bütün bunlara rağmen biz Doktorlar ve tüm sağlık çalışanları, vatandaşlarımızın alkış destekleri ve tedavileri esnasında “Allah sizlerden razı olsun, iyi ki varsınız”, ifadeleri bizler için siz yetkililerin vereceği maddi imkanlardan daha değerlidir.

         Tüm meslektaşlarıma, Tıp Bayramınız Kutlu Olsun.

         Saygılarımla.

                                                                  Doç. Dr. Kâzım ŞAHİN

                                                                  Rize-Artvin Tabip Odası Başkanı

  
1328 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret40598
Hava Durumu